2010. február 25., csütörtök

ChaTamo 2

Mostanában nem jártam a teázóban, mert találkozásom volt láthatatlan ellenségeinkkel.
Épp a piacon vásároltam, mikor hangos invitálásra lettem figyelmes. Tessék csak tessék! Vigyék vigyék!
Az árus asztalán mindenféle üvegcse,fiola ismeretlen nyelven íródott címkékkel.Az árus sem mindennapi figura.Nagy piros orr,karikás szemek.Csíkos kötött sapka a feje búbjára tolva,vastag sál a nyaka köré tekerve,vastag kötött kabát,szürkés árnyalatban.
Fura kinézete ellenére sokan kíváncsiak portékájára,habár nem látni hogy bárki is vásárolna belőle,pedig az árus nagyon igyekszik. A minta példányait meglehet nézni,bele lehet szagolni.Úgy döntöttem kipróbálom.
Ez hiba volt! Igaz ugyan hogy semmi illata nem volt ezeknek a folyadékoknak,de hatásuk annál inkább.
Volt ott minden: egy kis hascsikarás,köhögés,prüsszkölés,fejfájás,- szédülés
Hát nem csoda hogy senki nem akart vásárolni. A baj azonban megtörtént és mindenki aki csak beleszimatolt valamelyik üvegcsébe,számíthatott arra hogy valamelyik nyavalyával ébred fel másnap reggel.
Reggel amint felébredtem gyengeség,hascsikarás,szédülés. Tiszta horror!
Amint legyőzőm az ellenséget iszom a teázóban egy jó teát. :)

2010. február 22., hétfő

Szép Napot, Estét :)

Bemutatkozik a ChaTamo Teázó.

A bejárat felett egy kovácsoltvas cégér lóg, amin a teázó neve és egy teáskanna negatív sablonként látható. Jól néz ki ahogy a fény átszűrődik a betűk és a teáskanna formája között.
Nem könnyű rátalálni erre a teázóra és aki nem tud róla az észre sem veszi, mert egy régi bérház (ami nemrég lett felújítva, homlokzatán sikerültmegmenteni a különféle jeleneteket ábrázoló domborműveket ) belső udvarában épített kisebb épületben talált helyet magának.
Véletlenek nincsenek. Aki meg akarta találni a ChaTamo-t, az előbb utóbb kapott egy pontos útbaigazítást holléte felől. Nincs szükség reklámra, a jó helyek híre szájról szájra jár.
Maga a teázó takaros kis vörös téglás épület kerek ablakokkal, amik színes ólomüvegből kirakott mandalát ábrázolnak. Az egyszerű fából készült boltíves ajtó hangtalanul tárul ki a vendég előtt.
Belépve, halvány vöröses-barna színű, viszonylag tágas előtérben találjuk magunkat és már most érezni a frissen gőzölgő teák illatát. Az előszoba mindkét falán keleti stílusú festmények láthatók. A képaláírások szerint a művek a teázás két legendás alakját ábrázolja, akik jól megférnek egymás mellett. Egyikük Se-nung kínai császár, másikuk pedig Bodhidharma, egy buddhista pap, kínai nevén Ta-mo. Jobb oldalon a teázó belsejébe vezető átjárónál nagy fekete padlóvázában – melynek oldalára a tea kínai jele van felfestve - gyönyörű, fehér színű vágott orchidea ejti rabul a vendég tekintetét.
Az előszoba világosabb árnyalata bevezeti és hozzászoktatja a vendéget a teázó belsőterének mélyebb tónusú, kicsit sötétebb falszínéhez. Olyan mintha a rooibos teát először rövidebb, majd hosszabb ideig hagytuk volna ázni. A belső tér sokkal tágasabb, mint azt elképzeltük.
A felszolgálópult egyben árusítóhely is. Az eladó háta mögött a teás fiókok mellett sokféle teáskanna, csésze, bögre, valamint teás készletek kaptak helyet. A vendégek választhatnak a kis szeparált teázó fülkék,vagy a, nyitott teázó között, valamint jutott hely egy otthonos olvasósaroknak is kényelmes mély fotelekkel,és a hozzá tartozó kisebb könyvespolccal.
Rengeteg féle tea közül választhatunk és hogy ne zavarodjunk bele a sok kínálatba, minden hónapban más teacsomagot állítanak össze, egyet a népek teájának és egyet a gyógyteáknak. Természetesen nem csak a csomagból rendelhetünk. A gyakorlott teázók már könnyedén válogatnak a különféle teafajták között.
Különlegességnek számít, hogy a ChaTamo-nak saját tea gourmand-je van, aki hetente tart előadásokat, és segít eligazodni a teák világában.

Legközelebb beszámolok arról miről volt szó az előadáson. :)

2010. február 21., vasárnap

Szép Napot Mindenkinek!

Nem ígérem hogy mindig szórakoztató leszek, mert ugyebár egyszer fenn és egyszer lenn :)
Lehet hogy az egészet csak magamnak írom, lehet hogy más is kíváncsi rá és abban az esetben neki, az ő örömére vagy bánatára is írom. ;)
Szösszenetek melyek lehet hogy jók, lehet hogy nem. Mindenesetre egy teaház életébe ezek is beleférnek.
Jó teázást mindenkinek! :)

Szösszenetek 1

• Körforgás

A kezdetek kezdetén még folyékony alakban élték folyós életüket, ám ez nem tarthatott örökké, mert beköszöntött a hideg évszak.
Folyásuk egyre lassult egyre nehezebbé vált,míg egy szép napon gyönyörű kristályokká egyesültek. Mozgásuk könnyedebbé,mondhatni súlytalanná vált.
A szél játékai lettek. Hol egyesével, hol párosával lejtették táncukat,mely lassú keringőre vagy gyors polkára emlékeztettek.
A bolygó azon tájain ahol még nem érte el a fagypontot a hőmérséklet, a kristályok összeölelkezve nagyobb pelyhekbe tömörültek, így folytatván szabadesésüket a felszínre.
Nem ők voltak az elsők. Ameddig szem ellátott mindent beborított a fehérség. Hazaértek.
Egyesültek testvéreikkel és mind többen és többen lettek Felettük az égbolt sötétjét megannyi lassan aláhulló fehér pelyhek takarták. Mire a bolygó napja felkelt az invázió befejeződött.
Furcsa, hogy a bolygó lakói kitörő örömmel fogadták. Hangos lármával vetették bele magukat a fehér tömegbe. Kisebb és nagyobb golyókat formáztak belőlük, amit egymásra dobáltak vagy építőelemként egymáshoz tapasztottak. Később mindenféle szerkezetet elővéve ostromolták tovább a kristályokat.
Nem tudták meddig tart ez az állapot, de boldogok voltak, hogy ezeknek a lényeknek örömet okoznak jelenlétükkel.
Már kezdték megszokni jelen állapotukat mikor egy napon újra elkezdték változtatni alakjukat. Egyre kisebbek, formátlanabbak lettek,míg végül apró vízcseppeké váltak és egymáson gördülve folytak tovább.
A bolygón egy enyhébb évszak vette kezdetét.

2010. február 20., szombat