A kristályok milliárdjai, melyek fehér takaróként fedték be a tájat egy napon az átalakulás újabb fázisához érkeztek. A bolygó felszínét egyre hosszabb időre meleg, éltető sugárnyalábok árasztották el, minek hatására a fehér kristályok zsugorodni kezdtek, s végül apró vízcseppeké váltak.
Átalakulásuk a bolygó felszíne alatt hatalmas folyamatokat indított el. Az eddig szunnyadó életek ébredezni kezdtek. A hosszantartó mozdulatlanság után, most jóleső nyújtózkodásba kezdtek. Lassan nyújtóztak egyre feljebb és feljebb, míg elérték a legfelső réteget. Itt mintha megtorpantak volna egy pillanatra, de aztán a legbátrabb előbújt rejtekéből.
Egy pillanatra elvakította a ragyogó fényesség, ami nem csoda, hiszen hónapokon át sötétség vette körül. Most már gyors léptekben haladt előre, s a fény felé törve mind magasabbra nyújtotta karcsú testét. Zöld rejtekéből hosszú kocsány bújt elő, melynek végén fehér lepelszerű képződmények hullottak alá, bólogatva a szellő érintésére, így köszöntve az újonnan érkezőket. Amerre a szem ellátott egyre több kolónia kezdte meg életét üde zöld, fehér és sárga színbe borítva a tájat.
:)
2010. március 24., szerda
2010. március 6., szombat
Rémálom
Mi ez? Hol vagyok? Nem fázom de tudom hogy hideg van, mert látszik a leheletem. Nem érzem magam teljesen a testemben. Mintha felszedtem volna pár kilót. Jaj ne! És mi ez a rengeteg szőr! Ettől még a borotvám is kicsorbul! És a hova lettek a gyönyörű fogaim?! A fogorvosom egy év alatt se tudja rendbe rakni! Segítség! Hova kerültem?!
Ez rémisztő! Körülöttem csupa szörny pofa, kezükben hatalmas favillákkal. Egyiknek fekete, másiknak piros vagy barna az ábrázata és hatalmas kos, vagy kecske szarvakat növesztettek. Émelyeg a gyomrom, szédülök. Tudtam hogy nem kellett volna annyit ennem a töltött káposztából és a fánkból, de nagyon finom volt! Vicsorgó alak néz rám vissza a víz tükrében. Soha többet nem eszem ennyit fohászkodom, de most már árulja el valaki hogy mi történik velem?!
A csónak döccenve partot ért és a mellettem álló szőrös alak rácsapott a hátamra.
-Gyere Pajti!Rémisztgessük egy kicsit a fehérnépet,oszt űzzük el a telet!
A kereplőkkel és kolompokkal felszerelt szörnyhad, rászabadult a parton várakozó tömegre, akik nevetve, sikongatva rebbentek szerte széjjel.
Ez rémisztő! Körülöttem csupa szörny pofa, kezükben hatalmas favillákkal. Egyiknek fekete, másiknak piros vagy barna az ábrázata és hatalmas kos, vagy kecske szarvakat növesztettek. Émelyeg a gyomrom, szédülök. Tudtam hogy nem kellett volna annyit ennem a töltött káposztából és a fánkból, de nagyon finom volt! Vicsorgó alak néz rám vissza a víz tükrében. Soha többet nem eszem ennyit fohászkodom, de most már árulja el valaki hogy mi történik velem?!
A csónak döccenve partot ért és a mellettem álló szőrös alak rácsapott a hátamra.
-Gyere Pajti!Rémisztgessük egy kicsit a fehérnépet,oszt űzzük el a telet!
A kereplőkkel és kolompokkal felszerelt szörnyhad, rászabadult a parton várakozó tömegre, akik nevetve, sikongatva rebbentek szerte széjjel.
2010. március 2., kedd
Szemetelők a szeméthegyen
Sajnos sokan nem tudják, hogy a szeméthegy a másik irányban van és a lerakodás csak ott szabályos és normális a friss szemét számára. Na igen mi az hogy normális és egyáltalán mi az hogy szabályos? Vannak, akik most kezdenek lázadni és vannak, akik még lázadnak. Na de kérem a tisztaság ellen? Vajon a szeméthegyen lakók a saját lakásukban is privát szeméthegyet alakítanak ki? Az igényesség és a kulturáltság szó jelent még valamit, vagy a köd homályába veszett, vagy a többi szemét közt kallódik valahol az út mellett?
NEM ÉRTEM!
A minap is egy jól nevelt úriember(?) az utcán lecserélte frissen vásárolt cipőjét és a régit egy jól irányzott mozdulattal bedobta egy bölcsőde udvarára. Egy másik jól nevelt megitta sörét és a kiürült üveget bedobta, szintén egy bölcsőde udvarára. Csak reménykedem, hogy a gyermekei, ha vannak, nem oda járnak.!
NEM ÉRTEM!!!
Miért van az hogy nem a szemétben van annak a szerencsétlen szemétnek a helye? Miért kell sorsára hagyatva, úton, útfélen,a kertekben átélnie hasznavehetetlenségét, és kitaszítottságát?
A szemét nem hasznavehetetlen! Újra lehet hasznosítani, fel lehet dolgozni, csak el kell juttatni a megfelelő helyére!
Na jó, a szemét valahogy mégiscsak eljut a gyűjtőhelyére,mert vannak akik összeszedik, csak jó lenne ha a szemetelők is tudnák hol a megérdemelt helye a szemétnek és nem várnák el másoktól hogy helyettük cselekedjenek helyesen.
Akaratgyengeség vagy egyszerűen a sötétség vette át a hatalmat néhány embertársunkon?
Nem tudom, de az biztos hogy több Yodára,Ben Kenobira és Jedi lovagra lenne szükség,vagy elég lenne egy elemlámpa a sötétség elűzésére?
NEM TUDOM!
NEM ÉRTEM!
A minap is egy jól nevelt úriember(?) az utcán lecserélte frissen vásárolt cipőjét és a régit egy jól irányzott mozdulattal bedobta egy bölcsőde udvarára. Egy másik jól nevelt megitta sörét és a kiürült üveget bedobta, szintén egy bölcsőde udvarára. Csak reménykedem, hogy a gyermekei, ha vannak, nem oda járnak.!
NEM ÉRTEM!!!
Miért van az hogy nem a szemétben van annak a szerencsétlen szemétnek a helye? Miért kell sorsára hagyatva, úton, útfélen,a kertekben átélnie hasznavehetetlenségét, és kitaszítottságát?
A szemét nem hasznavehetetlen! Újra lehet hasznosítani, fel lehet dolgozni, csak el kell juttatni a megfelelő helyére!
Na jó, a szemét valahogy mégiscsak eljut a gyűjtőhelyére,mert vannak akik összeszedik, csak jó lenne ha a szemetelők is tudnák hol a megérdemelt helye a szemétnek és nem várnák el másoktól hogy helyettük cselekedjenek helyesen.
Akaratgyengeség vagy egyszerűen a sötétség vette át a hatalmat néhány embertársunkon?
Nem tudom, de az biztos hogy több Yodára,Ben Kenobira és Jedi lovagra lenne szükség,vagy elég lenne egy elemlámpa a sötétség elűzésére?
NEM TUDOM!
Címkék:
elem,
elemlámpa,
Jedi,
kert,
sötét,
szemét,
szeméthegy,
újra hasznosítás,
út,
Yoda
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)