2010. március 24., szerda

Tavaszi ébredés

A kristályok milliárdjai, melyek fehér takaróként fedték be a tájat egy napon az átalakulás újabb fázisához érkeztek. A bolygó felszínét egyre hosszabb időre meleg, éltető sugárnyalábok árasztották el, minek hatására a fehér kristályok zsugorodni kezdtek, s végül apró vízcseppeké váltak.
Átalakulásuk a bolygó felszíne alatt hatalmas folyamatokat indított el. Az eddig szunnyadó életek ébredezni kezdtek. A hosszantartó mozdulatlanság után, most jóleső nyújtózkodásba kezdtek. Lassan nyújtóztak egyre feljebb és feljebb, míg elérték a legfelső réteget. Itt mintha megtorpantak volna egy pillanatra, de aztán a legbátrabb előbújt rejtekéből.
Egy pillanatra elvakította a ragyogó fényesség, ami nem csoda, hiszen hónapokon át sötétség vette körül. Most már gyors léptekben haladt előre, s a fény felé törve mind magasabbra nyújtotta karcsú testét. Zöld rejtekéből hosszú kocsány bújt elő, melynek végén fehér lepelszerű képződmények hullottak alá, bólogatva a szellő érintésére, így köszöntve az újonnan érkezőket. Amerre a szem ellátott egyre több kolónia kezdte meg életét üde zöld, fehér és sárga színbe borítva a tájat.
:)

2010. március 6., szombat

Rémálom

Mi ez? Hol vagyok? Nem fázom de tudom hogy hideg van, mert látszik a leheletem. Nem érzem magam teljesen a testemben. Mintha felszedtem volna pár kilót. Jaj ne! És mi ez a rengeteg szőr! Ettől még a borotvám is kicsorbul! És a hova lettek a gyönyörű fogaim?! A fogorvosom egy év alatt se tudja rendbe rakni! Segítség! Hova kerültem?!
Ez rémisztő! Körülöttem csupa szörny pofa, kezükben hatalmas favillákkal. Egyiknek fekete, másiknak piros vagy barna az ábrázata és hatalmas kos, vagy kecske szarvakat növesztettek. Émelyeg a gyomrom, szédülök. Tudtam hogy nem kellett volna annyit ennem a töltött káposztából és a fánkból, de nagyon finom volt! Vicsorgó alak néz rám vissza a víz tükrében. Soha többet nem eszem ennyit fohászkodom, de most már árulja el valaki hogy mi történik velem?!
A csónak döccenve partot ért és a mellettem álló szőrös alak rácsapott a hátamra.
-Gyere Pajti!Rémisztgessük egy kicsit a fehérnépet,oszt űzzük el a telet!
A kereplőkkel és kolompokkal felszerelt szörnyhad, rászabadult a parton várakozó tömegre, akik nevetve, sikongatva rebbentek szerte széjjel.

2010. március 2., kedd

Szemetelők a szeméthegyen

Sajnos sokan nem tudják, hogy a szeméthegy a másik irányban van és a lerakodás csak ott szabályos és normális a friss szemét számára. Na igen mi az hogy normális és egyáltalán mi az hogy szabályos? Vannak, akik most kezdenek lázadni és vannak, akik még lázadnak. Na de kérem a tisztaság ellen? Vajon a szeméthegyen lakók a saját lakásukban is privát szeméthegyet alakítanak ki? Az igényesség és a kulturáltság szó jelent még valamit, vagy a köd homályába veszett, vagy a többi szemét közt kallódik valahol az út mellett?
NEM ÉRTEM!
A minap is egy jól nevelt úriember(?) az utcán lecserélte frissen vásárolt cipőjét és a régit egy jól irányzott mozdulattal bedobta egy bölcsőde udvarára. Egy másik jól nevelt megitta sörét és a kiürült üveget bedobta, szintén egy bölcsőde udvarára. Csak reménykedem, hogy a gyermekei, ha vannak, nem oda járnak.!
NEM ÉRTEM!!!
Miért van az hogy nem a szemétben van annak a szerencsétlen szemétnek a helye? Miért kell sorsára hagyatva, úton, útfélen,a kertekben átélnie hasznavehetetlenségét, és kitaszítottságát?
A szemét nem hasznavehetetlen! Újra lehet hasznosítani, fel lehet dolgozni, csak el kell juttatni a megfelelő helyére!
Na jó, a szemét valahogy mégiscsak eljut a gyűjtőhelyére,mert vannak akik összeszedik, csak jó lenne ha a szemetelők is tudnák hol a megérdemelt helye a szemétnek és nem várnák el másoktól hogy helyettük cselekedjenek helyesen.
Akaratgyengeség vagy egyszerűen a sötétség vette át a hatalmat néhány embertársunkon?
Nem tudom, de az biztos hogy több Yodára,Ben Kenobira és Jedi lovagra lenne szükség,vagy elég lenne egy elemlámpa a sötétség elűzésére?
NEM TUDOM!

2010. február 25., csütörtök

ChaTamo 2

Mostanában nem jártam a teázóban, mert találkozásom volt láthatatlan ellenségeinkkel.
Épp a piacon vásároltam, mikor hangos invitálásra lettem figyelmes. Tessék csak tessék! Vigyék vigyék!
Az árus asztalán mindenféle üvegcse,fiola ismeretlen nyelven íródott címkékkel.Az árus sem mindennapi figura.Nagy piros orr,karikás szemek.Csíkos kötött sapka a feje búbjára tolva,vastag sál a nyaka köré tekerve,vastag kötött kabát,szürkés árnyalatban.
Fura kinézete ellenére sokan kíváncsiak portékájára,habár nem látni hogy bárki is vásárolna belőle,pedig az árus nagyon igyekszik. A minta példányait meglehet nézni,bele lehet szagolni.Úgy döntöttem kipróbálom.
Ez hiba volt! Igaz ugyan hogy semmi illata nem volt ezeknek a folyadékoknak,de hatásuk annál inkább.
Volt ott minden: egy kis hascsikarás,köhögés,prüsszkölés,fejfájás,- szédülés
Hát nem csoda hogy senki nem akart vásárolni. A baj azonban megtörtént és mindenki aki csak beleszimatolt valamelyik üvegcsébe,számíthatott arra hogy valamelyik nyavalyával ébred fel másnap reggel.
Reggel amint felébredtem gyengeség,hascsikarás,szédülés. Tiszta horror!
Amint legyőzőm az ellenséget iszom a teázóban egy jó teát. :)

2010. február 22., hétfő

Szép Napot, Estét :)

Bemutatkozik a ChaTamo Teázó.

A bejárat felett egy kovácsoltvas cégér lóg, amin a teázó neve és egy teáskanna negatív sablonként látható. Jól néz ki ahogy a fény átszűrődik a betűk és a teáskanna formája között.
Nem könnyű rátalálni erre a teázóra és aki nem tud róla az észre sem veszi, mert egy régi bérház (ami nemrég lett felújítva, homlokzatán sikerültmegmenteni a különféle jeleneteket ábrázoló domborműveket ) belső udvarában épített kisebb épületben talált helyet magának.
Véletlenek nincsenek. Aki meg akarta találni a ChaTamo-t, az előbb utóbb kapott egy pontos útbaigazítást holléte felől. Nincs szükség reklámra, a jó helyek híre szájról szájra jár.
Maga a teázó takaros kis vörös téglás épület kerek ablakokkal, amik színes ólomüvegből kirakott mandalát ábrázolnak. Az egyszerű fából készült boltíves ajtó hangtalanul tárul ki a vendég előtt.
Belépve, halvány vöröses-barna színű, viszonylag tágas előtérben találjuk magunkat és már most érezni a frissen gőzölgő teák illatát. Az előszoba mindkét falán keleti stílusú festmények láthatók. A képaláírások szerint a művek a teázás két legendás alakját ábrázolja, akik jól megférnek egymás mellett. Egyikük Se-nung kínai császár, másikuk pedig Bodhidharma, egy buddhista pap, kínai nevén Ta-mo. Jobb oldalon a teázó belsejébe vezető átjárónál nagy fekete padlóvázában – melynek oldalára a tea kínai jele van felfestve - gyönyörű, fehér színű vágott orchidea ejti rabul a vendég tekintetét.
Az előszoba világosabb árnyalata bevezeti és hozzászoktatja a vendéget a teázó belsőterének mélyebb tónusú, kicsit sötétebb falszínéhez. Olyan mintha a rooibos teát először rövidebb, majd hosszabb ideig hagytuk volna ázni. A belső tér sokkal tágasabb, mint azt elképzeltük.
A felszolgálópult egyben árusítóhely is. Az eladó háta mögött a teás fiókok mellett sokféle teáskanna, csésze, bögre, valamint teás készletek kaptak helyet. A vendégek választhatnak a kis szeparált teázó fülkék,vagy a, nyitott teázó között, valamint jutott hely egy otthonos olvasósaroknak is kényelmes mély fotelekkel,és a hozzá tartozó kisebb könyvespolccal.
Rengeteg féle tea közül választhatunk és hogy ne zavarodjunk bele a sok kínálatba, minden hónapban más teacsomagot állítanak össze, egyet a népek teájának és egyet a gyógyteáknak. Természetesen nem csak a csomagból rendelhetünk. A gyakorlott teázók már könnyedén válogatnak a különféle teafajták között.
Különlegességnek számít, hogy a ChaTamo-nak saját tea gourmand-je van, aki hetente tart előadásokat, és segít eligazodni a teák világában.

Legközelebb beszámolok arról miről volt szó az előadáson. :)

2010. február 21., vasárnap

Szép Napot Mindenkinek!

Nem ígérem hogy mindig szórakoztató leszek, mert ugyebár egyszer fenn és egyszer lenn :)
Lehet hogy az egészet csak magamnak írom, lehet hogy más is kíváncsi rá és abban az esetben neki, az ő örömére vagy bánatára is írom. ;)
Szösszenetek melyek lehet hogy jók, lehet hogy nem. Mindenesetre egy teaház életébe ezek is beleférnek.
Jó teázást mindenkinek! :)

Szösszenetek 1

• Körforgás

A kezdetek kezdetén még folyékony alakban élték folyós életüket, ám ez nem tarthatott örökké, mert beköszöntött a hideg évszak.
Folyásuk egyre lassult egyre nehezebbé vált,míg egy szép napon gyönyörű kristályokká egyesültek. Mozgásuk könnyedebbé,mondhatni súlytalanná vált.
A szél játékai lettek. Hol egyesével, hol párosával lejtették táncukat,mely lassú keringőre vagy gyors polkára emlékeztettek.
A bolygó azon tájain ahol még nem érte el a fagypontot a hőmérséklet, a kristályok összeölelkezve nagyobb pelyhekbe tömörültek, így folytatván szabadesésüket a felszínre.
Nem ők voltak az elsők. Ameddig szem ellátott mindent beborított a fehérség. Hazaértek.
Egyesültek testvéreikkel és mind többen és többen lettek Felettük az égbolt sötétjét megannyi lassan aláhulló fehér pelyhek takarták. Mire a bolygó napja felkelt az invázió befejeződött.
Furcsa, hogy a bolygó lakói kitörő örömmel fogadták. Hangos lármával vetették bele magukat a fehér tömegbe. Kisebb és nagyobb golyókat formáztak belőlük, amit egymásra dobáltak vagy építőelemként egymáshoz tapasztottak. Később mindenféle szerkezetet elővéve ostromolták tovább a kristályokat.
Nem tudták meddig tart ez az állapot, de boldogok voltak, hogy ezeknek a lényeknek örömet okoznak jelenlétükkel.
Már kezdték megszokni jelen állapotukat mikor egy napon újra elkezdték változtatni alakjukat. Egyre kisebbek, formátlanabbak lettek,míg végül apró vízcseppeké váltak és egymáson gördülve folytak tovább.
A bolygón egy enyhébb évszak vette kezdetét.

2010. február 20., szombat