Mostanában nem jártam a teázóban, mert találkozásom volt láthatatlan ellenségeinkkel.
Épp a piacon vásároltam, mikor hangos invitálásra lettem figyelmes. Tessék csak tessék! Vigyék vigyék!
Az árus asztalán mindenféle üvegcse,fiola ismeretlen nyelven íródott címkékkel.Az árus sem mindennapi figura.Nagy piros orr,karikás szemek.Csíkos kötött sapka a feje búbjára tolva,vastag sál a nyaka köré tekerve,vastag kötött kabát,szürkés árnyalatban.
Fura kinézete ellenére sokan kíváncsiak portékájára,habár nem látni hogy bárki is vásárolna belőle,pedig az árus nagyon igyekszik. A minta példányait meglehet nézni,bele lehet szagolni.Úgy döntöttem kipróbálom.
Ez hiba volt! Igaz ugyan hogy semmi illata nem volt ezeknek a folyadékoknak,de hatásuk annál inkább.
Volt ott minden: egy kis hascsikarás,köhögés,prüsszkölés,fejfájás,- szédülés
Hát nem csoda hogy senki nem akart vásárolni. A baj azonban megtörtént és mindenki aki csak beleszimatolt valamelyik üvegcsébe,számíthatott arra hogy valamelyik nyavalyával ébred fel másnap reggel.
Reggel amint felébredtem gyengeség,hascsikarás,szédülés. Tiszta horror!
Amint legyőzőm az ellenséget iszom a teázóban egy jó teát. :)
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése