Szép Napot Mindenkinek!
Nem ígérem hogy mindig szórakoztató leszek, mert ugyebár egyszer fenn és egyszer lenn :)
Lehet hogy az egészet csak magamnak írom, lehet hogy más is kíváncsi rá és abban az esetben neki, az ő örömére vagy bánatára is írom. ;)
Szösszenetek melyek lehet hogy jók, lehet hogy nem. Mindenesetre egy teaház életébe ezek is beleférnek.
Jó teázást mindenkinek! :)
Szösszenetek 1
• Körforgás
A kezdetek kezdetén még folyékony alakban élték folyós életüket, ám ez nem tarthatott örökké, mert beköszöntött a hideg évszak.
Folyásuk egyre lassult egyre nehezebbé vált,míg egy szép napon gyönyörű kristályokká egyesültek. Mozgásuk könnyedebbé,mondhatni súlytalanná vált.
A szél játékai lettek. Hol egyesével, hol párosával lejtették táncukat,mely lassú keringőre vagy gyors polkára emlékeztettek.
A bolygó azon tájain ahol még nem érte el a fagypontot a hőmérséklet, a kristályok összeölelkezve nagyobb pelyhekbe tömörültek, így folytatván szabadesésüket a felszínre.
Nem ők voltak az elsők. Ameddig szem ellátott mindent beborított a fehérség. Hazaértek.
Egyesültek testvéreikkel és mind többen és többen lettek Felettük az égbolt sötétjét megannyi lassan aláhulló fehér pelyhek takarták. Mire a bolygó napja felkelt az invázió befejeződött.
Furcsa, hogy a bolygó lakói kitörő örömmel fogadták. Hangos lármával vetették bele magukat a fehér tömegbe. Kisebb és nagyobb golyókat formáztak belőlük, amit egymásra dobáltak vagy építőelemként egymáshoz tapasztottak. Később mindenféle szerkezetet elővéve ostromolták tovább a kristályokat.
Nem tudták meddig tart ez az állapot, de boldogok voltak, hogy ezeknek a lényeknek örömet okoznak jelenlétükkel.
Már kezdték megszokni jelen állapotukat mikor egy napon újra elkezdték változtatni alakjukat. Egyre kisebbek, formátlanabbak lettek,míg végül apró vízcseppeké váltak és egymáson gördülve folytak tovább.
A bolygón egy enyhébb évszak vette kezdetét.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése