2010. március 2., kedd

Szemetelők a szeméthegyen

Sajnos sokan nem tudják, hogy a szeméthegy a másik irányban van és a lerakodás csak ott szabályos és normális a friss szemét számára. Na igen mi az hogy normális és egyáltalán mi az hogy szabályos? Vannak, akik most kezdenek lázadni és vannak, akik még lázadnak. Na de kérem a tisztaság ellen? Vajon a szeméthegyen lakók a saját lakásukban is privát szeméthegyet alakítanak ki? Az igényesség és a kulturáltság szó jelent még valamit, vagy a köd homályába veszett, vagy a többi szemét közt kallódik valahol az út mellett?
NEM ÉRTEM!
A minap is egy jól nevelt úriember(?) az utcán lecserélte frissen vásárolt cipőjét és a régit egy jól irányzott mozdulattal bedobta egy bölcsőde udvarára. Egy másik jól nevelt megitta sörét és a kiürült üveget bedobta, szintén egy bölcsőde udvarára. Csak reménykedem, hogy a gyermekei, ha vannak, nem oda járnak.!
NEM ÉRTEM!!!
Miért van az hogy nem a szemétben van annak a szerencsétlen szemétnek a helye? Miért kell sorsára hagyatva, úton, útfélen,a kertekben átélnie hasznavehetetlenségét, és kitaszítottságát?
A szemét nem hasznavehetetlen! Újra lehet hasznosítani, fel lehet dolgozni, csak el kell juttatni a megfelelő helyére!
Na jó, a szemét valahogy mégiscsak eljut a gyűjtőhelyére,mert vannak akik összeszedik, csak jó lenne ha a szemetelők is tudnák hol a megérdemelt helye a szemétnek és nem várnák el másoktól hogy helyettük cselekedjenek helyesen.
Akaratgyengeség vagy egyszerűen a sötétség vette át a hatalmat néhány embertársunkon?
Nem tudom, de az biztos hogy több Yodára,Ben Kenobira és Jedi lovagra lenne szükség,vagy elég lenne egy elemlámpa a sötétség elűzésére?
NEM TUDOM!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése